ربات فارکس | اکسپرت متاتریدر | بهترین اکسپرت های فارکس

ربات فارکس چیست؟

ربات معامله گر یا اکسپرت به سیستم های تحلیلگر  و معامله‌گر اتوماتیک در بازارهای مالی میگویند.

این ربات ها طبق استراتژی داده شده ؛ با زبان برنامه نویسی در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته مثل یک ساعت، دقیق و هوشمندانه تمام دستورات صادر شده را بدون دخالت انسان و هیچگونه هیجانی انجام میدهند.

انواع ربات های معامله گر

این ربات ها به سه دسته کلی تقسیم میشوند که قصد داریم هر یک از آنها برای شما تشریح کنیم.

 1. ربات های تمام اتوماتیک
 2. ربات های نیمه اتوماتیک
 3. دستیار های تریدر

ربات تمام اتوماتیک

ربات معامله گر
متن راهنمای ابزار را اضافه کنید
متن راهنمای ابزار را اضافه کنید

ربات نیمه اتوماتیک

ربات نیمه اتوماتیک

دستیار های معامله گر

دستیار ترید

روش های ساخت ربات فارکس

 • ساخت ربات معامله گر راه های زیادی دارد، راه اول اینکه با کمک نرم افزار ها و سایت هایی است که بدون دانش برنامه نویسی، میتوانید ربات خود را طراحی کنید که برای مشاهده مقاله اصلی میتوانید اینجا کلیک کنید.
 • روش دوم آموختن دانش برنامه نویسی زبان MQL است که راه هوشمندانه تری به شمار می آید که البته آموزش برنامه نویسی نیاز به زمان و تجربه بسیار زیادی دارد.
 • اما راه سوم ساده ترین روش برای شما است چرا که میتوانید در کم ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت ممکن ربات معامله گر سفارشی که میخواهید را به ما سفارش دهید و به شکل 100 درصد تضمینی با ضمانت بازگشت وجه کتبی از ما تحویل بگیرید.

جهت مشاوره رایگان ساخت ربات معامله گر اینجا را کلیک کنید

خریدن ربات تریدر آماده = از بین رفتن سرمایه شما!

بزرگترین تله ای که پیش پای شماست رویارویی با پیشنهاداتی مثل خرید ربات های آماده  است که با قیمت هایی بین 100 تا 10 هزار دلار به فروش میرسند و یا به صورت اشتراکی اجاره داده میشوند.

من به شما تضمین میدهم اگر کسی این ربات ها رو تهیه کند قطعا پولش را دور ریخته چون هیچکدام از این ربات ها سودساز نیستند. و حتی اصل سرمایه شما رو هم به نابودی میکشند.

 اگر سودساز بود فروشنده ربات به جای فروش آن اقدام به گرفتن سرمایه گذار میکرد و با ریسک خود هزاران برابر سود بیشتری کسب میکرد!

پس چرا این محصول به ظاهر ارزنده خود را با این قیمت ها به فروش میرساند؟! جوابش خیلی ساده است آن ها بابت سود اندکی که از فروش این ربات ها به جیب میزنند حاضر هستند سرمایه شما به خطر نابودی بیفته و این به ضرر خریداران ربات هاست.

افشای حقه‌ی کلاهبرداران ربات فروش

یکی از حقه هایی که این افراد به کار میبرند خطای OverFit است که این افراد ربات را ابتدا طراحی میکنند و یک بار آن را در فضای بکتست اجرا میکنند. سپس تاریخ هایی که ربات معامله گر در آن وارد شده است را برای سیستم تعریف میکنند که ربات دیگر در این تاریخ ها معامله ای باز نکند که منجر به پایین آمدن حساب شود.

به این ترتیب این خط کد را تا به هر اندازه ای که میخواهند به ربات اضافه میکنند تا ربات در بکتست سودساز باشد که در ویدیو روبرو میتوانید مراحل این حقه را به چشم ببینید.

یکی دیگر از حقه های این افراد استفاده از سیستم های مارتینگل است به این ترتیب که این ربات ها حد ضرر ندارند و ممکن است روز ها و ماه ها به خوبی کار کنند اما بالاخره در جایی از بازار شما را مارجین کال خواهند کرد.

ربات ها در چه بازار های قابل اجرا هستند؟

رباتهای تریدر محدودیتی در خصوص فعالیت در بازار خاصی ندارند اما بسته به پلتفرم قابل معامله بروکر ها به سه دسته کلی تقسیم میشوند.

متاتریدر 4

لگوی متاتریدر
متن راهنمای ابزار را اضافه کنید

MQL4 یا MQL5 ؟

مجموعه MetaQuotes متاتریدر را در دو نسخه متاتریدر 4 و 5 عرضه کرده است که ربات های قابل استفاده در آن با دو زبان برنامه نویسی MQL5 , MQL4  نوشته میشوند که با کمک این زبان برنامه نویسی میتوان استراتژی معاملاتی خود را به ربات های تریدر تبدیل کرد.

اما تفاوت این دو زبان برنامه نویسی در چیست؟ جواب این سوال را مفصل در مقاله ای نوشته ایم که میتوانید آن را مشاهده کنید اما در قدم اول به این موضوع توجه کنید که بروکری که قصد اجرای ربات معامله گر خود را روی آن دارید در کدام یک از این ورژن ها خدمات بهتری را ارائه میدهد اما اگر خیلی کلی بخواهم بگویم برای راه اندازی ربات معامله گر، پیشنهاد من پس از 8 سال فعالیت در این زمینه متاتریدر5 است.

گرفتن بکتست از ربات فارکس

درنظر بگیرید شما استراتژی دارید که میخواهید ببینید اگر این سیستم معاملاتی را از سال 2018 تا 2022 اجرا میکردید خروجی آن سود ساز میشد یا خیر؟

یکی از مزیت های متاتریدر4 نسبت به متاتریدر5 در بکتست گیری از ربات هاست چرا که داده های کندلی در متاتریدر5 به واقعیت بازار بسیار نزدیک تر و قابل استنادتر است.

از دیگر مزایای متاتریدر5 میتوان به ریپورت دهی کامل تر پس از پایان بکست اشاره کرد.

 برای مثال شما میتوانید متوجه شوید استراتژی شما در چه ساعتی از شبانه روز بیشتر ضرر هایش را دیده و یا ریسک استزاتژی شما چقدر است

 و یا چقدر احتمال دارد این استراتژی در آینده هم همچنان سودساز باشد و خیلی اطلاعات کامل تر که در زیر همین متن میتوانید آن را مشاهده کنید.

ربات های معامله گر شامل این ۵ طبقه بندی اصلی می باشند

ربات اندیکاتوری

اکسپرت های اندیکاتوری با تجزیه و تحلیل رفتار های اندیکاتور های مورد نظر وارد معاملات خرید و فروش میشوند.

اکسپرت اندیکاتوری

برای مثال وقتی اندیکاتور RSI وارد محدوده 30 شد و میانگین قیمت 21 روز گذشته میانگین قیمت متحرک 34 را رو به بالا شکست وارد پوزیشن معاملاتی بای میشود.
درخواست مشاوره رایگان
توانایی ساخت ربات اندیکاتوری 100%

ریاضی و آماری

این اکسپرت ها با توجه به اطلاعات ریاضی و آماری مربوط به قیمت در دوره های گذشته تجزیه و تحلیل و معامله انجام میدهد.

اکسپرت ریاضی و آماری

برای نمونه اگر کندلی در تایم 30 دقیقه ساخته شود که ارتفاع آن بزرگتر از 100 کندل گذشته باشد و حجم معاملات آن بیش از حد معقول باشد میتواند وارد معامله مورد نظر شود.
درخواست مشاوره رایگان
توانایی ساخت ربات ریاضی 100%

دستیار تریدر

دستیار های معاملاتی به ابزارهایی گفته میشوند که به عنوان چشم دوم شما موقعیتهای مناسب خرید و فروش را شناسایی و با آلارم به شما اعلام میکند.

اکسپرت دستیار معامله گر

همچنین دسته دوم این ابزار های کمکی هستند که ترید را برای شما ساده تر مینماید، برای مثال بستن تمام پوزیشن های در سود با یک کلیک یا گرفتن معامله با شکست خط روند
درخواست مشاوره رایگان
توانایی ساخت دستیار ترید 99%

پرایس اکشن

همانطور که از نام این ربات ها پیداست، ربات معامله گر بر مبنای الگو های پرایس اکشن و تاییده‌ های مورد نظر شما معاملات را انجام میدهد.

اکسپرتهای پرایس‌اکشنی

فرض کنید میتوانیم سیستمی را برای شما طراحی کنیم که با شناسایی الگوی کندلی شوتینگ استار وارد معامله فروش و با شناسایی الگوی چکش از آن خارج شود.
درخواست مشاوره رایگان
توانایی ساخت ربات پرایس 97%

هوش مصنوعی

همانگونه که از نام این ربات ها پیداست، ربات معامله گر بر مبنای الگو های پرایس اکشن و تاییده‌های مورد نظر شما معاملات را انجام میدهد.

اکسپرت های پرایس‌اکشنی

مثلا در نظر بگیرید میتوانیم سیستمی را برای شما طراحی کنیم که با شناسایی الگوی کندلی شوتینگ استار وارد معامله فروش و با شناسایی الگوی چکش از آن خارج شود.
درخواست مشاوره رایگان
توانایی ایجاد هوش مصنوعی 88%
توانایی کلی مجموعه در خصوص طراحی ربات های خواسته شده تا امروز 96.8%

آموزش نصب ربات در متاتریدر

برای نصب و اجرای یک ربات معامله گر فایل ربات خود را طبق ویدیوی آموزش در پوشه متاتریدر خود کپی کنید .

سپس در پنجره Navicator راست کلیک کرده و پس از نمایش فایل ربات آن را درگ و روی چارت مورد نظر رها کنید

 و پس از تیک کردن گزینه های مورد تایید وارد سربرگ Input شده و تنظیمات ربات خود را انجام دهید و دکمه تایید Ok را بزنید تا ربات شما فعال شود.

در نظر داشته باشید در صورتی که کار را به درستی انجام داده باشید در قسمت بالا سمت راست چارت در متاتریدر4 ایموجی لبخند ظاهر میشود و در متاتریدر5 ایموجی کلاه آبی ظاهر خواهد شد.

نکته مهم: برای استفاده از هر ربات تریدری نیاز است سیستم کامپیوتر شما روشن و به اینترنت متصل باشد بنابراین پیشنهاد میکنیم برای فعال کردن ربات از VPS (سرور مجازی) استفاده کنید.

ربات فارکس در موبایل

به طور کلی امکان اینکه شما بخواهید ربات معامله گر را روی موبایل خود فعال کنید

 تا برای شما معامله کند وجود ندارد اما راه های جایگزینی وجود دارد. پیشنهاد من برای شما تهیه یک سرور مجازی ویندوزی است که ربات را روی آن راه اندازی کنید.

فقط کافیست نرم افزار  remote desktop connection را روی گوشی خود نصب کنید و با وارد کردن IP و رمز عبور سرور خریداری شده هم از کامپیوتر و هم از گوشی موبایل خودتان عملکرد ربات معامله گر خود را تنظیم کنید.

لازم به ذکر است برای بررسی معاملات گرفته شده توسط ربات نیاز به استفاده از نرم افزار ذکر شده نیست

 و فقط کافیست شما نرم افزار متاتریدر را روی گوشی خود داشته باشید و از آن پس دستورات معامله به واسطه VPS به بروکر شما اعلام و گرفته میشوند و شما معاملات باز شده را در متاتریدر گوشی خود مشاهده میکنید.

دستیار تریدر چیست؟

به مجموعه ابزار هایی که کار را برای تریدر ساده تر میکند دستیار معامله گر گفته میشود.

این ابزار ها عموما در محاسبات ریاضی، آماری، هندسی و اندیکاتوری به کمک معامله گران می آید و باعث میشود با زمان کم تر خروجی بهتری دریافت کنید. یکی از حرفه ای ترین نوع این ابزار ها دستیار معامله گر گجت بات می باشد.

این نرم افزار حاصل تلاش و تجربه بیش از 9 سال من در زمینه معامله گری و 8 سال تجربه در زمینه طراحی ربات های معامله گر است که امروز با نام گجت بات در کلیه مارکت های جهانی ارائه و یکی از بهترین ها نسبت به سایر رقبایش میباشد.

نمایش ویدیو درباره RSI
جهت مشاوره رایگان با شماره 26 444 55 0936 تماس بگیرید

ریپورت خوانی در ربات های فارکس

یکی از مهم ترین علوم واجب برای استفاده از ربات های معامله گر ریپورت خوانی می باشد.

در ریپوریت خوانی شما خواهید توانست استراتژی هایی که دارید را بررسی و عمکردش را در آینده پیش بینی کنید.

دقیقا مثل پزشکی که برای تشخیص صحیح بیماری نیاز به آزمایشات پزشکی از بدن بیمار خود دارد. 

یک استراتژی نویس حرفه ای هم با استفاده از این داده های آماری میتواند خطرات احتمالی این استراتژی را در آینده از همین امروز ببیند و برای آن ها راه حل هایی داشته باشد. از نظر من کسی که ریپورت خوانی را بلد نباشد و با ربات کار میکند مانند این است که یک فرد نابینا رانندگی کند.

نمایش ویدیو درباره RSI

بهینه یابی ربات های فارکس به چه معناست؟

یکی از مهم ترین کاربرد های ربات های معامله گر بهینه یابی سیستم های معاملاتی است، بهینه یابی به معنی ساده یعنی پیدا کردن بهترین ستاپ معاملاتی در پریود های متغیر های شماست.

فرض کنید شما در استراتژی خود از مووینگ اوریج با پریود 34 استفاده میکنید.

 بهینه یابی به شما کمک میکند که بهترین پریود را با توجه به نیاز خود به دست بیاورید.

مثلا سیستم به شما اعلام میکند که اگر دنبال بیشترین سود هستید پریود خود را به 45 تغییر دهید و اگر دنبال کم ترین ریسک هستید پریود خود را  به 21 تغییر دهید.

این کار ممکن است به صورت دستی انجام شدنی باشد اما کامپیوتر با توجه به پردازنده های خود میتواند تا چند صد میلیون حالت را تست و خروجی فایل اکسل تمام تست ها را با تفکیک متغیر های مورد نظر شما در اختیار شما قرار دهد.

سوالات متداول
هزینه تولید ربات معامله گر چقدر است؟

هزینه تولید هر اکسپرت با توجه به مقدار پیچیدگی اکسپرت متفاوت است و بعد از پر کردن فرم ثبت درخواست هزینه دقیق آن به شما اعلام خواهد شد.

آیا تضمینی هم بابت طراحی صحیح استراتژی شخصی هست؟

بله، اگر به هر دلیلی تیم فنی و برنامه نویسی ما نتوانست استراتژی شما را مطابق درخواست شما انجام دهد طبق ضمانت نامه کتبی اعلامی در سایت تمام مبلغ را به شما عودت خواهیم داد.

برای من خیلی مهمه که استراتژی من تحت هیچ شرایطی فاش نشه

به درخواست شما و در صورت نیاز قرارداد عدم افشا اطلاعات با شما بسته میشه تا خیالتون همه جوره راحت باشه.

پشتیانی شما در طراحی اکسپرت به چه شکل است؟

در زمان تولید اکسپرت در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته پشتیبانی آنلاین روی شبکه های اجتمایی داریم، و در ساعات اداری هم به صورت تلفنی پاسخگوی شما عزیزان هستیم

آخرین اخبار و مقالات

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • با سلام و درود خدمت جناب اقای علی تهرانی عزیز، همراه همیشگی مستر اکسپرت
  در خصوص بهینه سازی یک ربات معامله گر مطمن باید خدمتتون عرض کنم قبل از هر سخت افزار قوی شما نیاز به یک دیتای صحیح دارید که فقط در متاتریدر 5 پیدا میشه، پس تحت هیچ شرایطی مثل سر وقت متا 4 نروید چون ورودی سیستم اشتباهه پس به خرجی سیستم نمیتونید اعتماد کنید.
  در خصوص سخت افزار هم باید خدمتتون بگم که مهم ترین قسمت سخت افزار پردازنده یا CPU است که قدرت و تعداد هسته های آن رابطه مستقیم با سرعت بهینه یابی دارند، ضمنا شما میتونید از خدمات بهینه یابی مجموعه ما هم استفاده کنید که با سخت افزار های بسیار قوی که داریم میتوانیم تا چند صد هزار میلیارد حالت را در 24 ساعت برای شما خروجی بگیریم و ارسال کنیم که تقریبا برای هر ساعت استفاده از این سخت افزار 3 تا 9 دلار هم هزینه دریافت میشه.
  پاسخ سوال 1- میتونید از تابع custome برای بهینه یابی استفاده کنید تا هر کدام از نسبت های مالی را به صورت اولویت بندی شده محاسبه کند
  پاسخ سوال 2- میتونید از یک مینی کیس اینتل یا اچ پی با رم 8 تا 16 گیگ و پردازنده intel Corei7 نسل 6 تا 9 استفاده کنید که در حال حاضر قیمتی حدود 15 میلیون تومان معادل 300 دلار دارد. (استوک)
  پاسخ سوال 3- با توجه به نظریه آشوب این کار شدنی نیست و فقط شما رو گمراه خواهد کرد اما با تابع custome که خدمتتون عرض کردم به شدت در زمان صرفه جویی خواهد شد.

  ارادتمند مسعود وصالان

 • سلام جناب مهندس وصال
  تشکر از راهنمایی های خوبتان
  یک سوال داشتم
  همانطور که میدانید اپتیمایز کردن یک اکسپرت نیازمند یک سیستم کامپیوتر قدرتمند میباشد تا در مدت زمان کم بتواند سریعا عملیات اپتیمایز کردن را انجام دهد
  از طرفی نکاتی هم وجود دارد که در برنامه نویسی اگر رعایت نشود موجب طولانی شدن اجرای اپتیمایز کردن میشود.
  لطفا راهنمایی کنید
  ۱- نکاتی که باید در زمان برنامه نویسی رعایت کنیم چه هستند
  ۲- مشخصات یک کامپیوتر قدرتمند با قیمت مناسب (که قاعدتا نیاز به گرافیک قوی ندارد) تا بتوانیم با کمترین زمان نتیجه مطلوب را دریافت کنیم.
  ۳- آیا بهتر نیست در زمان اپتیمایز کردن انتخاب گزینه ها را مرحله به مرحله کنیم تا زمان کمتری ببرد. مثلا در یک مرحله بهترین زمان ورود و خروج از بازار را تشخیص دهیم. در مرحله بعد بهترین تایم فریم معاملاتی و در مرحله بعد متغییرهایی مانند نوع مدیریت مالی و در مرحله بعد ….
  تشکر از شما بزرگوار
  ارادتمند تهرانی

دیدگاهتان را بنویسید